Türkçe   Rusça   
Belarus'ta yapılması gereken 7 şey 1. Belarus’un en eski şehri Polotsk’u ziyaret etmek. Polotsk şehrin adı ilk 862 yılında tarihi vakayinamede geçmiştir. Şehir sadece Belarus’un değil, aynı anda Doğu İslav bölgen..
          Beyaz Rusya'nın altı ilinden biridir. Nüfusu 1,503,000 olan ilin önemli yerleşim birimleri Maladeçna, Minsk ve Myadzel dir. Ülkenin genel yüzölçümünün %19,44'ünü kapsayan ilin kendi yüzölç..
VİTEBSK
          Beyaz Rusya'da merkezi kendisi ile adı taşıyan Vitsebsk kenti olan, Beyaz Rusya'nın altı ilinden biridir. 2005 yılı nüfus varsayımlarına göre nüfusu 1,294,700 olan il, kilometrekarete 32 kişi ile Beyaz Rusya'da ..
GRODNA
        Merkezi kendisi ile aynı adı taşımakta olan Grodna kentidir. Neman nehri boyunca kurulmuş olan şehir 1128 yılından beri bilinmektedir. Çevresinde kurulmuş olduğu nehrin sağ yanında 14. ve 18. yüzyıllardan kalma iki t..
        Gomel kenti Beyaz Rusya'nın bir ilidir. Bölgenin önemli kentleri Homyel, Mazyr, Zhlobin, Svetlahorsk, Rechytsia, Kalinkavichy, Rahachow, Dobrush'dur. Çernobil Nükleer Santral Kazasından en çok etk..
BREST
Coğrafya ve nüfus Ülkenin güneybastısında yer alan il, doğuda Polonya ile, güneyde Ukrayna ile, kuzeyde Grodna ve Minsk illeri ile, doğuda da Gomel ili ile sınır komşusudurl. Yüzölçümü 32,000 km ² olan il ülkenin genel topraklarının %15,..