Türkçe   Rusça   
Vize formu için (vize_formu.pdf) tıklayınız.
Belarus Cumhuriyetinde yürürlükte olan ve yatırımların uygulanmasını teşvik eden vergilendirme özellikleri Belarus Cumhuriyeti ile yapılan Yatırım Anlaşması Başlıca en büyük yatırım projeleri, Belarus Cumhuriyeti..
Bugünlerde Belarus ile Türkiye arasındaki anlaşmalar ve hukuksal esaslar 29 adet hükümetlerarası  ve bakanlıklararası anlaşmaları kapsamaktadır. Anlaşmaların arasında Belarus Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti Arasınd..
Bilim alanında Belarus ile Türkiye arasındaki işbirliğinin temeli 1995 yılında imzalanan Belarus Cumhuriyeti Hükümeti ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Eğitim, Bilim, Kültür ve Spor Alanlarında İşbirliği Anlaşması..
Eğitim, kültür ve spor alanında Belarus ile Türkiye arasındaki işbirliği 1995 yılında imzalanan Belarus Cumhuriyeti Hükümeti ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Eğitim, Bilim, Kültür ve Spor Alanlarında İşbirliği An..
Belarus ve Türkiye’nin büyük şehirler arasındaki kardeşlik ilişkileri ve işbirlikleri gelişmektedir. Minsk ile Ankara, Jodino ile Mahmutlar, Reçitsa ile Belek, Nesvij ile Silivri, Bobruysk ile Side, Baranoviçi ile Konyaa..
Belarus ile Türkiye parlamentolararası temasları 1992 yılında gerçekleşen Türkiye Büyük Millet Meclisi heyeti ile TBMM Başkanı Sn. Hüsamettin Cindoruk’ un Belarus ziyareti ile başlamıştır.  Kasım 1998 yılında Belaru..
Belarus Cumhuriyeti Devleti’nin bağımsızlığını kabul eden yabancı ülkeler arasında ilk ülke Türkiye Cumhuriyeti’ydi. İki ülke arasındaki diplomatik ilişkileri 25 Mart 1992 yılında başlatılmıştır.  1992 yılında Min..
Exhibition calendar 2015 Bellegmash-2015 20.01.2015 - 23.01.2015     Footwear. Garment. Textile-2015 20.01.2015 - 23.01.2015     Everything for Sewing Industry-2015 ..
 Devlet makamları ·         Belarus Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ·         Cumhuriyet Konseyi ·         Temsilciler Meclisi ·         Yargıtay Başkanlığı ·         Anayasa Mahkemesi ·         Yük..
Belarus’ta resmi tatil günleri aşağıdaki tarihlerde olmaktadır: 1 Ocak – Yılbaşı 7 Ocak – Ortodoks Noeli 8 Mart – Kadınlar Günü 15 Mart – Anayasa Günü Radunitsa – Merhumları Anma Günü, veya merhumların Pas..
Avcılık, atıcılık ve atış sporu tutkunları Belarus’un sık ziyaretçilerindendir. Bu tür misafirlerimizin sivil ve hizmete özel silah, silah parçaları ve mermilerinin ithalat kurallarını bilmesi gerekmektedir. Silah ve ..
Belirli sıhhi ve veteriner belgeleri ibraz etme şartı ile Belarus’a bitki ve karantina altına alınan diğer ürünleri ithal edebilirsiniz. Bütün bitki fito-sıhhi kontrolden geçmelidir. Kontrol, giriş noktalarında ve güm..
Belarus’a hayvan ithalatı sadece gerekli sıhhi ve veteriner belgelerinin ibrazında yapılmaktadır. Öncelikle, yerel veteriner kurumu tarafından verilen veteriner kontrolünü geçtiğine dair bir rapor olmalıdır. Bunun dı..
Seyahat kılavuzu: 1.   Otoyol üzerinde bulunan tesislerde ülkeye ana giriş noktalarını öğrenip rotanızı belirleyin. 2.   Aracınıza ait olan bütün gerekli belgelerin yanınızda bulunmasına özen gösterin.  Belarus’..
Çocuklarla seyahat   GİRİŞ VİZESİ Reşit olmamış yabancı uyruklu çocukların Belarus Cumhuriyetine girişi ancak geçerli pasaport, başka Yurtdışına herhangi seyahatini müsaade eden belge ve geçerli vize olduğunda..