Türkçe   Rusça   
Belarus'u Tanıyalım Belarus'ta Kültür ve Eğtim Turizmi Belarus'ta Gastronomi Turizmi   Belarus'ta Eko-Turizm
  BELARUS HAKKINDA Belarus cumhuriyeti Avrupa'nın ortasında yer alan bir ülkedir büyüklük olarak İngiltere Romanya veya Suriye'ye benzer nüfusu 10 milyondur.     Belarus,Türkiye gibi topraklarında gaz ve ..
Belarus Cumhuriyeti Devleti’nin bağımsızlığını kabul eden yabancı ülkeler arasında ilk ülke Türkiye Cumhuriyeti’ydi. İki ülke arasındaki diplomatik ilişkileri 25 Mart 1992 yılında başlatılmıştır.  1992 yılında Min..
Belarus ile Türkiye parlamentolararası temasları 1992 yılında gerçekleşen Türkiye Büyük Millet Meclisi heyeti ile TBMM Başkanı Sn. Hüsamettin Cindoruk’ un Belarus ziyareti ile başlamıştır.  Kasım 1998 yılında Belaru..
Belarus ve Türkiye’nin büyük şehirler arasındaki kardeşlik ilişkileri ve işbirlikleri gelişmektedir. Minsk ile Ankara, Jodino ile Mahmutlar, Reçitsa ile Belek, Nesvij ile Silivri, Bobruysk ile Side, Baranoviçi ile Konyaa..
Eğitim, kültür ve spor alanında Belarus ile Türkiye arasındaki işbirliği 1995 yılında imzalanan Belarus Cumhuriyeti Hükümeti ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Eğitim, Bilim, Kültür ve Spor Alanlarında İşbirliği An..
Bilim alanında Belarus ile Türkiye arasındaki işbirliğinin temeli 1995 yılında imzalanan Belarus Cumhuriyeti Hükümeti ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Eğitim, Bilim, Kültür ve Spor Alanlarında İşbirliği Anlaşması..
Bugünlerde Belarus ile Türkiye arasındaki anlaşmalar ve hukuksal esaslar 29 adet hükümetlerarası  ve bakanlıklararası anlaşmaları kapsamaktadır. Anlaşmaların arasında Belarus Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti Arasınd..
Belarus Ekonomisi Belarus Cumhuriyeti, gelişmiş sanayisi, hizmet ve tarım sektörleri ile ihracata odaklanmış bir ülkedir. Potasyum gübreleri, yük araçları, traktör, yol, inşaat ve kamu hizmet araçları ihracatında dü..
Belarus Cumhuriyetinde yürürlükte olan ve yatırımların uygulanmasını teşvik eden vergilendirme özellikleri Belarus Cumhuriyeti ile yapılan Yatırım Anlaşması Başlıca en büyük yatırım projeleri, Belarus Cumhuriyeti..
Belarus ihracatçıları - Belarusian Exporters    
Vize İçin Gerekli belgeler   Belarus’a giriş, çıkış ve transit geçiş yapabilmeniz için geçerli pasaporta (veya yurtdışı çıkışı için uygun her hangi bir evrak)ve vizeye sahip olmanız gerek.   Giriş vizesi ..
Vize formu için (vize_formu.pdf) tıklayınız.
Gümrük prosedürleri   Kimileri yurtdışına çıkarken uyanına çok bagaj almak istemez.  Kimileri  ise tersine şöyle bir düşünceye sahip olabilir – bir şey unutacağıma hiç açılmamış bavulu geri getirsem daha iyi. ..
Belarus'a ulaşım   Belarus Cumhuriyeti Avrupa’nın ortasında yer almaktadır. Rusya, Ukrayna, Polonya, Litvanya, Letonya ile sınır komşusudur. Ülkemize hava, demir ve kara yollarını kullanarak ulaşabilirsiniz. ..
Çocuklarla seyahat   GİRİŞ VİZESİ Reşit olmamış yabancı uyruklu çocukların Belarus Cumhuriyetine girişi ancak geçerli pasaport, başka Yurtdışına herhangi seyahatini müsaade eden belge ve geçerli vize olduğunda..
Seyahat kılavuzu: 1.   Otoyol üzerinde bulunan tesislerde ülkeye ana giriş noktalarını öğrenip rotanızı belirleyin. 2.   Aracınıza ait olan bütün gerekli belgelerin yanınızda bulunmasına özen gösterin.  Belarus’..