12-13 Kasım 2015 tarihlerinde İstanbul’da Belarus Cumhuriyeti Milli Yatırım ve Özelleştirme Ajansı ile Türkiye Cumhuriyeti Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türkiye-Belarus İş Konseyi (DEİK) işbirliğinde gerçekleşecek olan Belarus Yatırım Forumu düzenlenecektir.

Yatırım forumu çerçevesinde  Belarus Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti’nin yatırım çekiciliği ve ikili işbirliğinin avantajları ile ilgili detaylı bilgi sunulacaktır.

Etkinliğin boyutları ile önemi dikkate alınarak, Forum’da Belarus Başbakanı Sayın Andrei Kobyakov Belarus Cumhuriyeti resmi heyetine liderlik yapacaktır. Aynı zamanda Belarus resmi heyetinde Ekonomi, Sanayi, Maliye, Dışişleri Bakanlıklarının üst düzey yöneticileri ile Belarus Milli Bankası ve Belarus Gelişme Bankasının Genel Müdürleri de yer alacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Ahmet Davutoğlu’nun adı geçen faaliyete katılması beklenmektedir.

Bu etkinkliğe Belarus tarafından kamu kurumlarının üst düzey yetkilileri ve iş çevrelerinden seçkin bir topluluğun (500 kişiden fazla olarak) iştirak etmeleri beklenmektedir.

Bu etkinlik Belarus ile ticaret yapmakta olan veya ticaret yapmayı planlayan Çukurova Bölgesi işadamlarımız için büyük bir fırsat ve önem arz etmektedir.

Forum ile ilgili daha detaylı bilgiler söz konusu faaliyetin internet sitesinde bulunmaktadır: http://www.investinbelarus.by/en/invest/forumistanbul/

Katılım bilgileri ve başvuru formları aşağıdaki linktedir:

http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/104/5437

Foruma katılmak isteyen Çukurova Bölgesi işadamlarımıza yardımcı olmaktan ve Belarus Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ekonomi Servisi ile koordinasyonlarını sağlamaktan Fahri Konsolosluğumuz büyük mutluluk duyacaktır. 

Taslak_Program

Belarus_Heyet_Listesi

Dr.Mustafa BAYIK

Fahri Konsolos

 

ÖNEMLİ !!!

Son kayıt tarihi 10 Kasım 2015, Salı günü saat 12:00’ye kadar uzatılmış olup, katılımcıların belirtilen tarihe kadar müracatta bulunmaları gerekmektedir.