Belarus Cumhuriyeti Adana Fahri Konsolosluğu 

Çukurova Bölgesi iş adamlarımıza saygıyla duyurur.

 

Belarus Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Aleksandr Lukaşenko’nun ülkemize yapacağı resmi ziyaret kapsamında,

16 Nisan 2019 tarihinde

JW Marriott Hotel Ankara’da (Adres: Kızılırmak Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 1, Söğütözü – ANKARA)

Türkiye–Belarus İş Forumu düzenlenecektir. Detaylı Bilgiler aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

 

 

Belarus Cumhurbaşkanı Sayın Aleksandr Lukaşenko’nun Türkiye Ziyareti Kapsamında Türkiye – Belarus İş Forumu, 16 Nisan 2019, Ankara

 

Image removed by sender.

 

Kime: 

DEİK Üyeleri 

 

Kimden: 

Ali Rıza Arslan, Türkiye – Belarus İş Konseyi Başkanı

 


Sayın Üyemiz,

Belarus Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Aleksandr Lukaşenko’nun ülkemize yapacağı resmi ziyaret kapsamında, 16 Nisan 2019 tarihinde JW Marriott Hotel Ankara’da (Adres: Kızılırmak Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 1, Söğütözü – ANKARA) Türkiye–Belarus İş Forumu düzenlenecektir. 

Belarus Cumhurbaşkanının teşriflerinin beklendiği İş Forumuna, bakanlıklar ve diğer kamu kurumları, önde gelen sanayi işletmelerinin yetkilileri ve özel sektör temsilcilerinden oluşan kalabalık bir Belarus heyeti katılacaktır. 

Tarım, otomotiv sanayii, kimya ve petrokimya, metalurji, tekstil, makine, gıda sanayii, ağaç işleme ve mobilya, ilaç endüstrisi, otomobil yedek parça, buzdolapları ve soğutucu ekipmanlar, sentetik iplik imalatı alanında dünyanın önde gelen üreticileri arasında yer alan Belarus, gıda ve tarım ürünleri ihtiyacının yüzde 90’dan fazlasını kendi üretimi ile karşılamaktadır. Belarus’da geleneksel sektörlerin yanı sıra, bilgi teknolojileri ve bilişim sektörü de büyük gelişme kaydetmiştir. GSYİH’de bilişim sektörünün payı yüzde 5’ten fazla olup, dünyanın en iyi 100 outsourcing firması arasında 7 Belarus firması bulunmaktadır. Ülkede ayrıca bankacılık ve finans, turizm, lojistik, sağlık ve diğer birçok alanda önemli pazar olanakları mevcuttur. 

Bahse konu Türkiye – Belarus İş Forumu’na katılmak isteyen üyelerimizin, 12 Nisan 2019 Cuma günü saat 18:00’e kadarhttps://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/902/12695 internet bağlantısında yer alan formu eksiksiz doldurarak, kayıt yaptırmaları gerekmektedir. 

Forumun taslak programı ekte yer almakta olup, nihai program ve Belarus heyet listesi katılımcılara bilahare iletilecektir. Forumda, ikili görüşmelerin verimli geçmesi için müracaatların zamanında yapılması önem taşımaktadır. 

Bilgilerinize sunarım.

 

Saygılarımla,

 

EK: Taslak Program (1 sayfa)